poniedziałek, 27 sierpnia 2018

Handel dziećmi w Chinach - Krótko o haniebnym procederze!Każdego roku w Chinach ginie bez wieści 70 tysięcy dzieci. Porywacze nie porywają ich dla okupu, lecz po to by je sprzedać. Dzieci trafiają nie tylko do miejsc niewolniczej pracy, ale i są sprzedawani do "normalnych" rodzin pragnących dziecka z różnych powodów, często są to pary, które nie mogą mieć dziecka z przyczyn biologicznych... Mimo że za porywanie dzieci w Chinach grozi najwyższa kara, czyli śmierć, jednak mimo tak ostrej kary proceder porywania dzieci kwitnie. W wielu miejscach są nielegalne targi dzieci, w których dzieci są sprzedawane niczym towary materialne. Szczególnie łasi na ten podły "interes" ludzi, którzy chcą mieć więcej pieniędzy niż zwykłej pracy i chcą się bardzo szybko wzbogacić, bez względu na normy moralne. Dodatkowo po sprzedaniu dziecka mogą zarobić korupcyjni urzędnicy i wystawiać "lewe" dokumenty i również dokładać cegiełkę to podłego procederu.


Kampania oznaczania zdjęć zaginionych dzieci na butelkach wody
(Żródło grafiki - spanish.china.org.cn)


Wielu rodziców by chronić swoje dzieci ucieka się czasami do szokujących metod jak tatuowanie młodych dzieci w specjalne symbole czy cyfry lub inne inicjały. Co bogatsi rodzice wszczepiają swoim dzieciom nadajniki GPS. Bardzo rzadko wynajmują ochronę by chronić swoje pociechy ( tylko najbogatsi rodzice). Najbiedniejsi przykuwają swoje dzieci do słupków lub ławek zanim wyjdą na ulicę metropolii. Nie jest to w Chinach niczym niezwykłym. Rodzice zrobią wszystko by ochronić swoje dzieci, zwłaszcza, że strach przed tym jest ogromny.
Działania Chińskiego rządu
(Źródło grafiki - m.realitatea.net)

Mimo że rzadko dochodzi do odnalezienia zaginionych dzieci to pewne działania przez rząd są podejmowane jak prowadzenie ogólnonarodowej bazy danych z DNA zaginionych, a niekiedy są prowadzone obławy policyjne na siatki przestępcze tego procederu. Jednak wiadomo, że w tak gęsto zaludnionym kraju jest to (mimo, że czasami są skuteczne działania) mało i potrzeba dużo czasu i działań rządu by proceder bardziej ukrócić. Wiele porwań pozostaje bez skutecznego odnalezienia porwanych dzieci...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz