środa, 8 sierpnia 2018

Projekt 4.1 czyli jak USA testowało broń jądrową na własnych obywatelach!

Wstęp

Projekt o nazwie "Project 4.1" był przeprowadzony przez rząd Stanów Zjednoczonych na podłożu medycznym po eksplozji bomb nuklearnych w ramach programu "Castle Bravo" z 1 marca 1954 roku na atolu Bikini. Teorie początkowo zakładały rozpoczęcie badań po spektakularnej mocy wybuchu w czasie około tygodnia po eksplozjach ładunków nuklearnych.
Ukrywanie przez rząd USA tego faktu...

* (Źródło grafiki-Dreamstime.com)

Początkowo przez wiele lat wydarzenie krążyło w "szufladce" teorii spiskowych i rząd zaciekle zaprzeczał i starał się tuszować skandaliczne i nieludzkie eksperymenty na ludziach po wdrożeniu ich tajnego programu "4.1".
Sprawę szczególnie wyciszano ze względu na trwającą Zimną Wojnę i starania się,by rząd ZSRR nie odkrył ich "eksperymentu", który mógł dać przeciwnikowi Amerykańskiego mocarstwa bardzo mocny argument nieludzkiego traktowania obywateli trując ich nieświadomie. Skoro USA przedstawiało się jako "żandarm" to taki wyciek mógłby pogrążyć mocarstwo zachodnie.
Struktura badań i zaangażowanie w nich instytucji i wojska
* Siła mocy na tle tej bomby z Hiroszimy
* (Źródło grafiki-For God and Country)

Jednym z najważniejszych zaangażowanych projektów obejmowało Morskie Laboratorium Obrony Radiologicznej, 29 dywizjon patrolowy, Narodowe Laboratorium Los Alamos i wiele innych. W pracy wykorzystano trzy okręty USS Nicholas, USS Renshaw, USS Philip. (Dane z Wikipedia.org) nieco skrócone dla wymienienia najważniejszych.
Projekt Final 4.1...

Wyniki zostały opublikowane w 1955 roku przez jedno z najpopularniejszych czasopism naukowych jak Journal of the American Medical Association, jednak w tych czasach zostały te wpisy dość łagodnie mówiąc "ocenzurowane" i wybielone przedstawiając niewielkie ofiary pomijając wielkie rany i choroby popromienne na większą skalę a pokazując tą mniejszą. Efekt to tylko wyjawienie częściowej prawdy...

W badaniach w 2010 roku obliczono, że według subpopulacji odsetek nowotworów na atolach i terenach pobliskich projektowi "Castle Bravo" cierpiało ponad 55% populacji (Wyspy Marshalla.

* (Źródło grafiki-All That Is Interesting)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz