czwartek, 20 września 2018

Fake newsy i straszenie poborem - Newsy od wielu lat sugerujące powrót służby wojskowej...Pewnie wielu z nas widuje co roku wpisy mówiące o powrocie służby wojskowej, czy wyniki sugerujące powrót służby wojskowej. Wiele takich wpisów nawet jest zwykłymi clickbaitowymi tytułami nie mająca związku z faktem, a najwyżej o ogłoszeniu o okresie ruszenia kwalifikacji wojskowej, czyli nadaniu jedynie kategorii zdrowotnej. Jednak wiele takich wpisów potrafią być rozpowszechniane na portalach społecznościowych jak Facebook, ale również są wysoko pozycjonowane w Google. Widać w takim razie, że po samych sugestiach i artykułach, że jest duża grupa ludzi co się panicznie owej służby boi. Wychodzą nawet różne prowokacyjne demotywatory jak ten...


Hmm... no dużo wiem, ale nie przeszkadza to by takie coś brało wiele grupek na Facebook na poważnie...

Tutaj była taka sytuacja, że wystarczyło wpisać zwykły banalne hasło "obowiązkowa służba wojskowa"


No to okej...sprawdźmy sobie wpis z portalu Eska.pl


I powielony wpis z grupki facebookowej, powielającej wiele fake newsów


Jednak są grupy które niczym w siatkę na motyle wychwytują takie fake newsy i tutaj natrafiłem na taką i znowu zacznę tutaj od screenów i pokaże kilka komentarzy ludzi, którzy się dali na to nabrać. Zresztą co roku jest to samo, że zasypują nas tymi fake newsami.
Zresztą wystarczy wejść w Grafikę Google i mamy masę wątpliwej wiarygodności obrazki typu "demotywatory"...


Ogólnie można stwierdzić, że nie tylko ktoś chce zbić wyświetlenia za bardzo mocno rozchwytywaną wiadomość, jednak w dużej mierze to albo chamski clickbait albo zwykłe kłamstwo. Poza sugestiami przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej czy słowami byłego ministra MON Antoniego Macierewicza, że jest za powrotem tego rodzaju służby niema żadnego powrotu na tą chwilę jak i prawdopodobnie w najbliższej przyszłości do służby wojskowej. Ten post niema na celu wyrażania "za" lub "przeciw" tego typu służby wojskowej ale zwrócenie uwagi by czasami sprawdzać tego typu newsy, gdyż mogą być zwyczajnie kłamstwem.


(Źródło grafiki-demotywatory)

Tutaj część artykułu, jednak on przedstawia, że A.Macierewicz jest za tym i wyraża swoje zdanie na ten temat. Ale wiele grupek czy mniejszych serwisów lubi podchwytywać takie tematy i ustawiać w tytule "powraca obowiązkowa służba wojskowa- TO PEWNE!". A potem się okazuje, że to pic na wodę a wyświetlenia i pieniążki z Adsense i innych reklam się zgadza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz